آموزش ماکرونویسی - برنامه نویسی در اکسل به روش من

از ماکرونویسی نهراسید! بسیار ساده است!

صفحه اصلي | آرشيو مطالب | تماس با من                    ali_fatehi@yahoo.com

آموزش  مشاورهداستان وبلاگ من

 

كتاب ماكرونويسي و برنامه نويسي كار بردي به زبان VBA در Excel

به نگارش اينجانب منتشر شد
مولف: علي فاتحي
ناشر: انتشارات سازمان بورس

 مراكز پخش

«نمايشگاه و فروشگاه انتشارات بورس»
شماره تماس:  88648192
(تهران - ميدان ونك - خ ملاصدرا- شماره 25)
اطلاعات كتاب و سفارش خريد آنلاين از انتشارات بورس

«انتشارات صانعي»

شماره تماس:  5385  6640
(
تهران- خ انقلاب- روبروي  دانشگاه تهران- پلاك 1290)
www.saneibook.com

 

.....در زماني كوتاه و به راحتي مي توانيد در اكسل برنامه و ماكرو بنويسيد؛ حتي اگر شما برنامه نويس نباشيد ماكرونويسي و برنامه نويسي ابزاري مناسب براي كاربراني است كه مي خواهند در Excel بهتر و پوياتر عمل كنند. زبان برنامه نويسي مورد استفاده در Excel بسيار شبيه زبانهاي محاوره اي است و VBA

 (Visual Basic for Applictions )
نام دارد.
......

20 صفحه اول كتاب را از اينجا برداريد.


اين كتاب براي كاربراني نوشته شده كه با برنامه‌نويسي و ماكرونويسي آشنايي نداشته يا آشنايي كمي دارند و مي‌خواهند در نرم‌افزار اكسل كارهاي بهتر و پوياتري انجام دهند و با زباني ساده و به دور از پيچيدگي مفاهيم اوليه و كاربردي را گام به گام ارايه نموده است. مثال‌ها متنوع و كاربردي‌اند. از برنامه‌هاي ساده  و "تابع تبديل عدد به حروف" گرفته تا "پياده‌سازي مفاهيم مهندسي مالي" در كتاب آموزش داده شده‌اند..

 

 

 

 

آخرين مطالب

 

اگر به گزینه Tools--->Option در داخل محیط VBE بروید پنجره محاوره‌ایOptions   را مشاهده می نمایید.

 این پنجره دارای زبانه های Editor‌ و Editor Format‌ و General وDocking ‌ است که هر زبانه نیز بخشهای مربوط به خود را دارد. کارهایی مانند نوع فونت، رنگ فونت و اندازه فونت محیط و سایر تنظیمات ظاهری را می توانید در همین گزینه ها به راحتی انجام دهید. برخی از گزینه ها خیلی مهم نیستند و برخی گزینه ها نیز در جای مناسب خودشان توضیح داده خواهند شد. در اینجا به مهم ترین و کاربردی ترین موارد اشاره می کنیم:


Auto Syntax Check

این گزینه این امکان را به شما می‌دهد که همزمان با ورود کدها در محیط VBE در صورتیکه خطایی وجود داشته باشد رنگ کد تغییرکند (معمولا قرمز) و با باز شدن پنجره ای به شما اخطار داده شود. فعال بودن این گزینه برای تازه کارها که زیاد اشتباه می کنند بد نیست. ولی زمانیکه مهارت لازم را برای کار با محیط VBE و کدنویسی پیدا کردید می توانید این گزینه را غیر فعال کنید. چون باز شدن و دیدن پی در پی یک پنجره اعلام خطا ممکن است برای شما خوشانید نباشد.

Auto list Members option

اگر این گزینه فعال باشد در زمان کد نویسی VBE  به کمک شما می آید وبطور هوشمندانه  لیستی از کدها و عباراتی را که به شکل منطقی میتوانید داشته باشید به شما پیشنهاد می دهد. اگر بعد از  نام برخی از اشیایی که در VBAمورد استفاده قرار می گیرند علامت "." (نقطه) را بزنید می بینید که VBEفهرستی از گزینه هایی مربوط به آن را به شما می دهد. شما دیگر لازم نیست که آنرا تایپ کنید و  می توانید براحتی از همان لیست آنرا  انتخاب کنید. 

  Auto Quick Info option

 اگر این گزینه فعال باشد در زمان نوشتن نام یک تابع، VBEاطلاعاتی را در رابطه با آن شما میدهد.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
امکانات وب